Producenci

9 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO PRZEKONAĆ SIĘ DO PODPASEK WIELORAZOWYCH
9 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO PRZEKONAĆ SIĘ DO PODPASEK WIELORAZOWYCH

9 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO PRZEKONAĆ SIĘ DO PODPASEK WIELORAZOWYCH

 

Podpaski wielorazowe znane są od dawna, jednak dopiero w ostatnim czasie zyskały na popularności i tym samym stały się obiektem kontrowersji. Wiele osób nadal jest przekonanych, że jeśli coś ląduje w koszu i znika z pola widzenia, to nie stanowi już problemu – co chwilę na świecie wyrzucana jest ogromna ilość jednorazowych produktów higieny osobistej.

Tymczasem ruch zero waste zachęca do analizy i redukcji wytwarzanych śmieci. Kobiety dążące do życia w duchu less waste zadają sobie pytanie, czy podpaski wielorazowe są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Poniżej przedstawiamy 9 powodów, dla których warto dać im szansę.

 

  1. Większość jednorazowych artykułów higienicznych ma w składzie plastik i sprzedawana jest w plastikowych opakowaniach. Jednorazowe podpaski czy tampony nie mogą być poddane recyklingowi, na pewno nie rozłożą się też w naturze, tylko po setkach lat rozpadną na małe kawałeczki – mikroplastik.

 

  1. Kobiety zużywają co miesiąc kilkanaście – kilkadziesiąt artykułów higienicznych. W samej Polsce ponad 10 milionów kobiet zużywa więc miesięcznie ok. 250 milionów podpasek lub tamponów.

 

  1. Jednorazowe podpaski, wkładki i tampony znalazły się na liście najczęściej występujących śmieci na plażach.

 

  1. Wiele produktów higieny osobistej wytwarzana jest z tradycyjnie uprawianej bawełny, w związku z tym mogą one zawierać pestycydy, alergeny i toksyczne substancje chemiczne. Najczęściej tampony i podpaski wybielane są szkodliwym dla środowiska chlorem.

 

  1. Wielorazowe rozwiązania pozwalają oszczędzić pieniądze wydawane co miesiąc przez wiele lat. Ma to szczególne znaczenie, jeśli na co dzień korzystasz z wkładek higienicznych.fot. Bambaw

fot. Bambaw

  1. Wielorazowe wkładki i podpaski higieniczne mogą być doskonałym uzupełnieniem kubeczków menstruacyjnych, dając jeszcze więcej komfortu i spokoju użytkowania.

 

  1. Wybór podpasek wielokrotnego użytku wpływa na ograniczenie zużycia surowców niezbędnych do wytwarzania kolejnych produktów jednorazowych i ich opakowań - oszczędzasz bawełnę, wodę, papier i plastik.

 

  1. Podpaski i wkładki są najbezpieczniejszym wyborem wielorazowym, gdyż nie stosuje się ich wewnątrz ciała.


  2. Wielorazowe produkty higieny osobistej są łatwe w czyszczeniu zarówno podczas prania ręcznego, jak i w pralce, a dostępne na rynku dyskretne projekty podpasek sprawiają, że nie rzucają się w oczy podczas suszenia czy przechowywania. Do prania warto dodać odkażacz, który zwalczy bakterie i zarazki i zapewni skuteczne czyszczenie podpasek wielorazowych.

 fot. Bambaw

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl