Producenci

Jak wygląda higiena jamy ustnej w duchu zero waste?
Jak wygląda higiena jamy ustnej w duchu less waste?

Jak wygląda higiena jamy ustnej w duchu zero waste?

 

Plastikowe szczoteczki do zębów, które nie poddają się recyklingowi, pasty w plastikowych tubkach, których nigdy nie można do końca zużyć czy syntetyczne nici dentystyczne w plastikowych pudełkach można łatwo zastąpić bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. Jakimi?

 

  • pastylki do zębów w kompostowalnej torebce Denttabs

Dostępne w wersji z fluorem lub bez, bazujące na roślinnych składnikach, są zawsze zużywane w całości a opakowanie bo nich można wyrzucić do odpadów organicznych. Do tego są idealne w podróży – zabierasz dokładnie tyle, ile potrzebujesz!

 

 

  •  bambusowa szczoteczka do zębów Hydrophil

Wykonana z jednego z najszybciej odnawialnych surowców na świecie, po zużyciu bambusowa część może być zakopana w ogródku albo wyrzucona do śmieci bio. Marka Hydrophil zapewnia, że uprawa bambusa i produkcja szczoteczek odbywa się z poszanowaniem środowiska i pracowników, do tego aż 10% zysku ze sprzedaży firma przeznacza na fundację Viva con Agua, działającej na rzecz udostępniania wody pitnej w zagrożonych rejonach na całym świecie.

  • pasta do zębów w słoiku Georganics

Wytwarzana z naturalnych składników pasta jest bezpieczna dla zdrowia i środowiska, można ją z łatwością wykorzystać w całości, bez pozostawiania resztek w opakowaniu. Po zużyciu słoik można wykorzystać na wiele sposobów, np. do przechowywania ręcznie robionych kosmetyków, przypraw w kuchni, guzików, śrubek i innych szpargałów. Szkło poddaje się też w nieskończoność recyklingowi bez uszczerbku na jakości, więc jeśli słoik trafi do odpowiedniego kontenera, to surowiec zostanie w całości wykorzystany ponownie (w przeciwieństwie do plastiku!).

 

 

  • bambusowa nić dentystyczna Georganics

Przestrzenie międzyzębowe są kluczowe dla utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej i unikania bolesnych wizyt u dentysty. Nić Georganics jest wytwarzana w większości z naturalnych włókien bambusowych i pakowana w szklany słoiczek z metalową zakrętką. Co bardzo ważne, gdy zużyjemy całą nić, możemy dokupić samo uzupełnienie bez dyspensera!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl