Producenci

„W mojej przesyłce był plastik! I to ma być ekologiczny sklep?!” – czyli kiedy greenwashing spotyka się ze zdrowym rozsądkiem
„W mojej przesyłce był plastik! I to ma być ekologiczny sklep?!” – czyli kiedy greenwashing spotyka się ze zdrowym rozsądkiem

„W mojej przesyłce był plastik! I to ma być ekologiczny sklep?!” – czyli kiedy greenwashing spotyka się ze zdrowym rozsądkiem

 

Wzrost świadomości ekologicznej w ostatnim czasie jest powodem do radości, ale wszyscy wiemy, że chęć bycia postrzeganym jako „eko” może prowadzić do, zamierzonych lub nie, przeciwstawnych skutków. Jednymi z poszkodowanych w modnym obecnie dążeniu do ekologicznych rozwiązań są drzewa, z których produkowany jest kojarzący się z naturą i ekologią papier. To prawda, że papier stosunkowo szybko się rozkłada w naturalnych warunkach i można go kilkakrotnie poddawać recyklingowi, jednak warto pamiętać, że zarówno produkcja, jak i odzysk surowca wtórnego pochłania zasoby i energię, często wykorzystując przy tym środki chemiczne.

 

Dlatego najlepszym możliwym rozwiązaniem jest używanie wielokrotnie tego, co już jest dostępne, niezależnie od tego, czy jest to papier, plastik, bawełna czy jakikolwiek inny materiał. W naszym sklepie przy pakowaniu paczek kierujemy się trzema zasadami:

 

  1. Wykorzystywane materiały powinny w jak największym stopniu pochodzić z odzysku

 

Czyste kartony pozyskane z pobliskich aptek, od znajomych i rodziny to podstawa naszych wysyłek. Jako wypełnień używamy kawałków naderwanych kartonów, nieaktualnych gazet, kalendarzy, papierowych toreb czy plastikowej folii. Nie oszukujmy się, plastik jest wszędzie wokół nas i to przede wszystkim on powinien być używany ponownie, zanim trafi do recyklingu. Wykorzystujemy też materiały od naszych dostawców, które niejednokrotnie już pochodzą z drugiej ręki.

 

  1. Wszystkie produkty powinny być solidnie zabezpieczone

Nie możemy ryzykować, że podczas transportu produkty ulegną zniszczeniu, ani tym bardziej, że uszkodzą lub zabrudzą pozostałe rzeczy w paczce. Dlatego staramy się je dokładnie zabezpieczyć, chroniąc przede wszystkim przed rozbiciem i zalaniem. To w tych przypadkach plastik z odzysku może pojawić się wewnątrz, jakby nie patrzeć, ekologicznie zapakowanej przesyłki.

  1. Przesyłka powinna być estetyczna

Bardzo lubimy ładne rzeczy, ale wygląd paczki jest w tym przypadku na ostatnim miejscu. Nie spodziewajcie się kolorowych wstążek 😊 Jako ulotki i jednocześnie wypełnienia stosujemy kawałki kartonów z naszą pieczątką (która nie zawsze ładnie się odbija, ale jak nie wyjdzie pięknie, to przecież nie wyrzucamy).

 

Coraz więcej firm deklaruje, że w wielu przypadkach stosuje papier zamiast plastiku. My zamiast nowego wykorzystujemy stare, nawet jeśli jest plastikowe.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl